Dzień Dziecka w Wietrzychowicach

___________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Informujemy, że można nabyć film DVD wraz ze zdjęciami z Imprezy Dnia dziecka z dnia 15.06.2014 w cenie 12 zł.

Płytki można nabyć w GOK po wcześniejszym zgłoszeniu i wpłacie.


 ____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Gminny Ośrodek Kultury Serdecznie zaprasza wszystkie dzieci oraz młodzież na Międzygminny Dzień Dziecka

w dniu 15 czerwca 2014 r. od godz. 16.00 na boisku spotowym w Wietrzychowicach (lub w przypadku złej pogody na Sali Widowiskowej GOK.

 

Dzień Dziecka będzie połączony z:

1. Konkursem Tańca z nagrodami

2. Pokazem Tańca

3. Konkursem Bajkowego Przebrania ( zapisy do 30 maja 2014) z wypełnioną karty i podaniem wybranego stroju)

4. Konkursem plakatu na temat "Przemocy w Rodzinie". Prace składamy do GOK do 10 czerwca.

5. Przedstawienie "Kocham nie biję" w wykonaniu gimnazjalistów w ramach działań profilaktycznych GOPSu w Wietrzychowicach.

Zapraszamy!

Informacja i zgłoszenia w biurze GOK tel. 14 6418 121 lub e-mail: gokwietrzychowice@op.pl z dopiskiem "Konkurs".

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Konkursu: 

 REGULAMIN

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Warsztaty zdobienia jajek 4.04.2014

W dniu 4 kwietnia odbyły się warsztaty ozdabiania jajek wielkanocnych. W spotkaniu wzięło udział 20 osób, prowadzącą była Pani Daria Zaborowska - Hulska. Udział w warsztatach był bezpłatny.  Sponsorem warsztatów był Zielony Pierścień Tarnowa.

Warsztaty z Gliną 28.03.2014

W dniu 28 marca w GOK odbyły się kolejne 1 dniowe warsztaty tworzenia ozdób świątecznych z gliny. Sponsorem warsztatów był Zielony Pierścień Tarnowa. Uczestnicy warsztatów byli zachwyceni obecnością i efektem stworzonych prac. W warsztatach wzięło udział 20 osób z terenu gminy Wietrzychowice. Warsztaty prowadziła Pani Maria Mikosz. Udział w warsztatach był bezpłatny. Serdeczne podziękowania dla Prezesa oraz Pracowników Lokalnej Grupy Działania Zielony Pierścień Tarnowa. 

Warsztaty Rękodzieła 21.03.2014

W dniu 21 marca odbyły się warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych za pomocą masy plastycznej Poverpol, wykorzystywaną do utwardzania i impregnacji tkanin. W spotkaniu wzięło udział 20 osób, prowadzącą była Pani Daria Zaborowska - Hulska. Udział w warsztatach był bezpłatny.  Sponsorem warsztatów był Zielony Pierścień Tarnowa.

Ciekawi Ludzie w ciekawym miejscu 21.03.2014

Bal Seniora 2014

W dniu 2 marca br. w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wietrzychowicach, po raz drugi odbył się "Bal Seniora". Inicjatorem spotkania na które przybyło około 200 osób z terenu naszej gminy był Wójt Gminy Leszek Zabiegała oraz przedsiębiorca Pan Jan Bylica. Przy wspólnym wysiłku Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej, pracowników Przedszkola Publicznego, Kół Gospodyń Wiejskich, Koła Artystycznego działającego przy GOK oraz Sołtysów liczna grupa seniorów spędziła miło niedzielne popołudnie i wieczór. 
    Jak podkreślają uczestnicy w miłej atmosferze spotkali się ze swoimi znajomymi mieszkającymi w różnych częściach gminy. Była także okazja potańczyć. Na część artystyczną złożyło się: przedstawienie przygotowane przez młodzież gimnazjalną, pokaz tańca nowoczesnego, występ grupy tanecznej tańca latynoamerykańskiego oraz występ Zespołu „Wietrzychowianie”, który zaprezentował wiązankę pieśni ludowych oraz piosenek z lat młodości uczestników spotkania.
Uroczystość przebiegała w gorącej atmosferze i ku ogólnemu zadowoleniu uczestników i organizatorów. Wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości serdecznie dziękujemy.
Relację ze spotkania można zobaczyć w telewizji tarnowskiej:
TARNOWSKATV
oraz naszej lokalnej telewizji:
NEWSWIETRZYCHOWICE

 

 

 

___________________________________________________________________________________________________

*** Ferie w GOKu ***

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci od 0-IV kl. 5 lutego w środę o godz. 12.30 na spektakl  "Magiczna Księga" 

Spektakl bezpłatny. Serdecznie zapraszamy !

___________________________________________________________________________________________________ 

 

*** UWAGA ! ***

Gminny Ośrodek Kultury informuje zaiteresowanychKonkursem Bajkowego Przebrania, iż został przeniesiony na dzień 25 maja 2014r. Prawdopodobnie Konkurs odbędzie się w plenerze dla większej publiczności. Połączony z występem Szkoły Tańca Latino oraz Koncetrem Szkoły Instrumentalnej - działających przy GOK.

Prosimy o przygotowywanie stojów własnego wykonania oraz opisów do strojów.

____________________________________________________________________________________________________

 

*** Konkurs Kolęd 2014 ***

 

19 stycznia 2014 r. odbył się po raz kolejny Międzygminny Konkurs Konkurs Kolęd zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wietrzychowicach. Konkurs ten jakbym swoim klimatem przedłuża radość najpiękniejszych i najbardziej radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Występ na scenie jest niewątpliwie wielka przygodą dla każdego człowieka z zarazem lękiem i obawą rodziców. Do udziału zaproszeni zostali wszyscy z terenu gminy oraz poza. Każdy uczestnik wykonywał 1 kolędę. Liczba uczestników corocznie zyskuje coraz to wyższy poziom. 

Zakolędowało 17 uczestników w tym 13 solo i 2 zespoły. Jurorami tegorocznego Konkursu byli:

Grzegorz Duda, Dorota Pochroń, Elżbieta Biedrońska, Teresa Burzawa, Urszula Kogut. 

Sponsorem części nagród była Małopolska Izba Rolnicza w Tarnowie oraz Gminny Ośrodek Kulury w Wietrzychowicach. Po raz pierwszy można było zdobyć nagrodę publiczności.

W czasie obrad Jury koncertował zespół Wietrzychowianie z 5 kolędami, jak też na ludowo.

Paweł Wojciechowski z Miechowic Wielkich zagrał na keyboardzie oraz akordeonie, niespodzianką dla wszystkich okazał się premierowy występ zespou dziecięcego Latino Solo Szkoły Tańca działającej przy GOK w Wietrzychowicach, który poprowadził instruktor tańca Gabriel Skiba. 

Komisja biorąc pod uwagę wyraz artystyczny, obycie ze sceną, opanowanie tekstu, muzykalność, strój galowy, postanowiła przyznać:

Kategoria Dzieci Starsze :

I MIEJSCE - Gabriel Kołodziej z Niwki

II MIEJSCE - Angelika Grzesik z Jadownik Mokrych

 

Kategoria Dzieci Średnie :

I MIEJSCE - Jakub Koziara z Sikorzyc

II MIEJSCE - Karolina Kowal z Wietrzychowic

 

Kategoria Dzieci Namłodsze :

I MIEJSCE - Emilia Mysiak z Pasieki Otfinowskiej

II MIEJSCE - Oliwka Curyłło z Sikorzyc

III MIEJSCE - Oliwka Janas z Przybysławic

 

Wyróżnienie :

Zuzanna Halastra z Zabawy

Emilia Bocoń z Pasieki Otfinowskiej

Gabriel Staśko z Sikorzyc

 

Nagrodę Publiczności otrzymała Zuzanna Halastra z Zabawy.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i współpracę, Zespołowi Wietrzychowianie, Grzegorzowi Dudzie, Komisji Jury, Pawłowi Wojciechowskiemu, Grupie Tanecznej wraz z instruktorem, Firmie GoKartki oraz członkiniom Koła Artystycznego: Marii Puka, Helenie Kitzik, Elżbiecie Stryczek, Agnieszce Kuska, Małgorzacie Motyka. Konkurs odbył się w przepięknej zimowej scenerii oraz atmosferze. Nagrody wręczał Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Magiera oraz Grzegorz Duda.

Całość była kamerowana. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do GOK w celu nabycia pamiątki.

 

Galeria