Jednodniowe warsztaty taneczne dla wszystkich tancerzy szkoły latino z Wietrzychowic, zorganizowane przez trenera P.Gabriela Skibę z partnerką w Żabnie.

27.02.2015 r. Jednodniowe warsztaty taneczne

KONKURS "ZRÓB TO SAM" - 26.02.2015 r.

Do konkursu przystąiło 20 osób z terenu gminy Wietrzychowice. Dzieci oraz dorośli mogli zrobić z gliny ozdobę cermaiczną wielkanocną. 

I miejsce w konkursie zdobyła Małgorzata Szarwark z Miechowic Wielkich

II miejsce zdobyła Maria Puka z Sikorzyc

III miejsce zdobyła Agnieszka Kuska z Demblina.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych pomysłów. Efekty będzie można oglądać po wypaleniu w specjanym piecu przed świętami Wielkanocnymi.

Konkurs "Zrób to sam" 26.02.2015

Ferie z Fitnes Paulą - 23.02.2015 r.

 

Ferie z Paulą zorganizowane dla klas od 0-3 oraz 4-6. Wszystkie dzieci które przybyły do Gminnego Ośrodka Kultury zmagały się z torami przeszkód, projektowaniem extra strojów ze starych gazet, folii, reklamówek itp. Gry i zabawy ruchowe integacyjne oraz konkursy z nagrodami. Na koniec przećwiczono zumbę. Całość była wspaniale przygotowana, dzieci były bardzo zadowolone.

23 luty 2015 - Ferie z GOK z FITNES PAULĄ

V Międzygminny KONKURS BAJKOWEGO PRZEBRANIA - 22.02.2015 r.

 

Już po raz piąty Gminny Ośrodek Kultury w Wietrzychowicach zorganizował Międzygminny Konkurs Bajkowego Przebrania. Jest to jedyny konkurs tego rodzaju. Od lat cieszy się on ogromną popularnością. Początkowo konkurs był organizowany tylko na szczeblu gminnym, jednak cieszył się on tak dużą popularnością, iż kierownik GOK postanowiła zainteresować bajkowym przebraniem mieszkańców gmin ościennych.
Wójt gminy, Tomasz Banek powitał wszystkich zgromadzonych, zapraszając w piękny świat baśni i bajek. Świat pełen dobra, miłości i szczęścia.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się:Burmisrz Żabna Stanisław Kusior,Dyrektor Miejskiej biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Pani Jadwiga Kusior, Dyrektor Gimnazjum w Miechowicach Wielkich pani Dorota Stokłosa,zaproszone pary taneczne klasyF z rodzicami z okolic, zespoły dziecięce z Jadownik Mokrych,radni,oraz cała sala wypełniona po brzegi publicznoscią.W bieżącym roku do konkursu zgłosiło się 21 pięknie przebranych, małych uczestników. Stroje szyją własnoręcznie rodzice. W prace angażują się także babcie, ciocie. Przebrania są wspaniałe, dopracowane w każdym szczególe, barwne, kolorowe. Często przebranie odzwierciedla charakter i zainteresowania młodego aktora. W tegorocznym konkursie można było podziwiać księżniczki, syrenki, kowboje, smoki i wiele innych.


Jury w składzie :Katarzyna Skiba, Helena Kitzik, Tomasz Banek ,Daniel Duda miało bardzo trudne zadanie. Wszystkie stroje były profesjonalnie przygotowane i zaprezentowane. Po naradzie komisja postanowiła przyznać:


I miejsce -/Amelii Pasek z Miechowic Wielkich jako KLAUN , Weronice Wrońskiej z Wietrzychowic jako KRÓLIK
II miejsce-/ Oliwce Curyłło z Sikorzyc za RUMCAJSA , Amelii Magiera z Wietrzychowic za KSIĘŻNICZKĘ YASMINĘ
III miejsce-/Iwonce Golonka z Jadownik Mokrych za PIPI, Michałowi Koziarze z Sikorzyc za TABALUGĘ
Wyróżnienia -/Oliwce Janas z Przybysławic za MYSZKĘ MINI, Oliwce Kita z Woli Rogowskiej za SYRENKĘ,Bartusiowi Stono z Marcinkowic za Kowboja
NAGRODĘ SPECJALNĄ- Antoninie Gwóźdź z Nowopola za KRÓLEWNĘ ŚNIEŻKĘ, Kornelii Wieczorek z Demblina za TRUSKAWKOWE CIASTECZKO
NAGRODĘ PUBLICZNOŚĆI ODEBRAŁA od Iwona Golonka z Jadownik Mokrych za PIPI


Publiczność składająca się mieszkańców naszej gminy, ale także gmin ościennych olbrzymimi brawami nagradzała występ każdego uczestnika konkursu.
W trakcie obrad jury publiczność mogła podziwiać wspaniałe występy tancerzy Szkoły Tańca Latino prowadzonej przez Pana Gabriela Skibę ,pary Gabriela Chłopek oraz Karina lis i Bartłomiej Nowak zaprezentowali Kubańską cha chę ,Walc Angielski, Amerykańskiego Rockenrolla w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich.Następnie prezentowały się pary kl H z Wietrzychowic,grupa taneczna wyróżnionych czyrliderek z Jadownik Mokrych, dzieci od 1-3 tańczące zumbę w pięknych jednakowych strojach oraz klasy 4-6 czyrliderki prowadzone przez Panią Paulinę Duda z Jadownik Mokrych jako ,,FITNES PAULĘ,,.Po czym Wójt Tomasz Banek wręczył nagrody uczestnikom oraz tancerzom za piękne występy i ukazanie swoich talentów na scenie jako promocja gminy.


Konkurs ten stanowi wspaniały przykład integracji dzieci, a także rodziców. GOK od lat organizuje wiele inwentów sprzyjających rozwojowi intelektualnemu i artystycznemu dzieci i młodzieży. Wszystkich zainteresowanych konkursem zapraszam do Gminnego Ośrodka Kultury w Wietrzychowicach za rok. Szczególne podziękowania kierowane są do osób którzy bezinteresownie pomagają przy każdej imprezie,liczba tych osób wzrasta.Do tych osób należą:Maria i Jan Puka z Sikorzyc, Elżbieta Stryczek z Miechowic Małych ,Agnieszka kuska z Demblina, Helena Kitzik z Sikorzyc, Zofia Curyłło z Sikorzyc , Ania i Mariusz Chłopek z Łęgu Tarnowskiego,Piotr Gorla z Sikorzyc za operowanie sprzętem ,Gabriela Chłopeki Bartosz Nowak za prowadzenie przebierańców podczas imprezy,JURY wymienione wcześniej,Władysławowi Kapłonowi i Kazimierzowi Mądrzykowi,Jackowi Boksie, TV Tarnowskiej,Rednemu Powiatu Tarnowskiego Stefanowi Dzikowi za zapewnienie nagród .
Jadwiga Gorla

V Międzygminny Konkurs Bajkowego Przebrania


      

Biżuteria ekologiczna

W dniu 3 lutego 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wietrzychowicach odbył się 4 godzinny Konkurs zorganizowany w trakcie spotkań integracyjnych pt.,,Nie wszystko złoto co się świeci,,przygotowanie biżuterii ekologicznej karnawałowej.W spotkaniu wzięło udział 20 osób z terenu gminy Wietrzychowice.W trakcie spotkania każdy uczestnik miał do wykonania unikalną biżuterię recyklingową .Zielony Pierścień Tarnowa zapewnił wszelkie niezbędne materiały oraz narzędzia podczas konkursu.Trzy najlepsze prace otrzymały nagrody.Prowadzącą konkurs była Daria Zaborowska - Hulska.

Warsztaty artystyczne

 

 

Międzygminny Konkurs Kolęd

 

V Międzygminny Konkurs Kolęd Za nami V Międzygminny Konkurs Kolęd, który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wietrzychowicach, przy udziale Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Koła Artystycznego, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury.

 

W konkursie wzięła udział uzdolniona młodzież szkolna z terenu naszej Gminy i z okolicznych miejscowości należących do gmin Radłów i Żabno. W sumie na scenie zaprezentowało się około 40 - tu wykonawców występujących solo oraz cztery zespoły. Od kilkunastu lat Konkurs Kolęd cieszy się szerokim zainteresowaniem miłośników bożonarodzeniowej pieśni religijnej. Tegoroczna edycja była wyjątkowa ze względu liczbę uczestników jak i wysoki poziom wykonania. Konkurs jak co roku przygotowała i prowadziła dyrektorka GOK Jadwiga Gorla. Rywalizacja przebiegała w czterech kategoriach wiekowych. Na imprezie obecne były nowe władze gminy: Wójt Gminy Tomasz Banek z małżonką i córką, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Moskal i nowo wybrani radni. Wśród zaproszonych gości byli także: Radny powiatowy Stefan Dzik, dyrektorzy i nauczyciele naszych szkół. W Jury konkursu zasiedli: ks. Krzysztof Smoroński, Agnieszka Ryglicka, Halina Kozłowska i Marek Madejski. W czasie obrad jury wystąpili wychowankowie oddziału zerowego Przedszkola Publicznego w Wietrzychowicach w scence ,,Dziewczynka z zapałkami” pod kierunkiem pani Magdaleny Gaca oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Wietrzychowicach z klas: III b i IV a w sztuce ,,Bajkowe jasełka” przygotowanej przez panią Wandę Sobota. Nagrody w tegorocznym Konkursie Kolęd zdobyli:

- w kategorii zespoły: I miejsce - Julia Strzesak i Gabriel Kołodziej z Niwki, II miejsce - Ewa Piekut z rodzicami z Sikorzyc, III miejsce - Łucja Radlińska, Wiktoria Bijan i Arkadiusz Mękarski z Niwki - w kategorii Szkoła Podstawowa - Gimnazjum I miejsce - Weronika Kosman - Pasieka Otfinowska I miejsce - Weronika Hajdas - Radłów I miejsce - Maksymilian Tryt - Sikorzyce II miejsce - Grzesik Angelika - Jadowniki Mokre II miejsce - Daria Żurowska - Radłów III miejsce - Wiktoria Gajdur - Radłów III miejsce - Gabriel Kołodziej - Niwka - w kategorii klas I – III I miejsce - Oliwka Janas - Przybysławice II miejsce - Jakub Koziara - Sikorzyce III miejsce - Aleksandra Tryt - Sikorzyce - w kategorii Przedszkole I miejsce - Anna Wielbłąd - Pasieka Otfinowska II miejsce - Michał Koziara - Sikorzyce III miejsce - Weronika Wrońska - Wietrzychowice III miejsce - Bartosz Stono - Przybysławice wyróżnienie - Rafał Chłopek - Łęg Tarnowski wyróżnienie - Kinga Pochroń - Marcinkowice Organizatorzy konkursu składają gratulacje wszystkim laureatom i jednocześnie zapraszają na kolejne konkursy organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury. Zaproszenie to potwierdził w wywiadzie dla telewizji tarnowskiej także Wójt Gminy. Organizatorzy kierują podziękowania dla Piotra Gorli i Gabrieli Chłopek za sprawne prowadzenie nagłośnienia oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu: członkiniom Koła Artystycznego, rodzicom, członkom Jury, księżom za ogłoszenia i całej licznie przybyłej publiczności.


Konkurs Kolęd